Realizacje

Poniżej przedstawiamy wybrane dostawy łożysk wieńcowych, które zostały zrealizowane chronologicznie w ciągu ostatnich 5 latach. Spośród naszych wszystkich osiągnieć zostały one wybrane ze względu na szczególne cechy np. wielkość czy ciężar. Produkty te napawają nas dumą oraz pozwalają prześcignąć konkurencję.

 

 1. Dostawa łożyska trójrzędowego z uzębieniem zewnętrznym o średnicy zewnętrznej 1820 mm do żurawia Demag. Projekt realizowany przez kopalnię Konin.
   
 2. Dostawa łożyska dwurzędowego kulkowego z uzębieniem zewnętrznym o średnicy zewnętrznej 2880 mm do żurawia. Średnica kulek 60 mm. Waga łożyska 4200 kg. Łożysko pracuje w żurawiu w Zakładach Chemicznych w Policach.
   
 3. Dostawa 3 szt. łożysk jednorzędowych kulkowych z uzębieniem zewnętrznym do trawers obrotowych suwnic. Łożyska miały średnicę zewnętrzną 3216 mm, a średnice kulek wyniosły 60 mm. Suwnice zostały wykonane przez firmę Gzut w Gliwicach.
   
 4. Dostawa dwóch łożysk wieńcowych kulkowych z uzębieniem zewnętrznym o średnicy zewnętrznej 2876 mm. Łożyska znalazły zastosowanie w koparko-zwałowarkach, które zostały zaprojektowane przez Famak S.A.
   
 5. Dostawa łożysk wieńcowych kulkowych z uzębieniem zewnętrznym o średnicy 2876 mm oraz 2457 mm do koparko-zwałowarek, które zostały zaprojektowane przez Kopex-Famago.
   
 6. Dostawa łożyska wieńcowego z uzębieniem zewnętrznym o średnicy zewnętrznej 2880 mm. Łożysko zostało zastosowane w obrotnicy wagonów. Projekt wykonany przez Famak S.A. 
   
 7. Dostawa łożyska wieńcowego bez uzębienia o średnicy zewnętrznej 2660 mm. Łożysko zastosowano w obrotnicy wagonów. Projekt - Famak S.A.
   
 8. Dostawa 3 szt. łożysk wieńcowych dwurzędowych z uzębieniem zewnętrznym o średnicy zewnętrznej 2250 mm do koparko-zwałowarek. Projekt - Famak S.A.
   
 9. Dostawa łożyska wieńcowego kulkowego z uzębieniem wewnętrznym o średnicy zewnętrznej 3030 mm do żurawia okrętowego. Łożysko certyfikowane przez Lloyd Register. Projekt realizowany przez Master ltd.
   
 10. Dostawa łożyska wieńcowego kulkowego z uzębieniem zewnętrznym o średnicy 3866 mm. Łożysko zastosowano w koparko-zwałowarce. Wykonawca ZK-REM Zdzieszowice.
   
 11. Dostawa łożyska wieńcowego kulkowego z uzębieniem wewnętrznym o średnicy 1848 mm do żurawia okrętowego. Łożysko ceryfikowane przez Germanischer Lloyd. Projekt zrealizowany przez Towimor S.A.
   
 12. Dostawa łożyska wieńcowego wałeczkowego bez zębów o średnicy zewnętrznej 4030 mm do koparko-zwałowarki. Projekt - kopalnia Turów.
   
 13. Dostawa łożyska dwurzędowego kulkowego z uzębieniem zewnętrznym o średnicy 2880 mm do obrotnicy zasypowej. Projekt - KWK Piast.
   
 14. Dostawa łożyska dwurzędowego kulkowego z uzębieniem zewnętrznym o średnicy 3456 mm do ładowarko-zwałowarki - Priotrków Trybunalski. Projekt - FMK Kluczbork.
   
 15. Dostawa łożyska dwurzędowego kulkowego z uzębieniem zewnętrznym o średnicy 3456 mm do ładowarko-zwałowarki - Bielsko-Biała. Projekt - FMK Kluczbork.
   
 16. Dostawa łożyska jednorzędowego kulkowego z uzębieniem wewnętrznym o średnicy 3685 mm do ładowarko-zwałowarki. Zamawiający Fugo S.A. Projekt - SKW Zgorzelec.
   
 17. Dostawa łożyska jednorzędowego kulkowego z uzębieniem wewnętrznym o średnicy 3043 mm do kładki pieszo-rowerowej zlokalizowanej w Grudziądzu. Projekt - Industria Baltic Group.
   
 18. Dostawa łożyska jednorzędowego kulkowego z uzębieniem zewnętrznym o średnicy 3866 mm do przenośnika obrotowego. Projekt - SKW Zgorzelec.
   
 19. Dostawa łożyska dwurzędowego kulkowego z uzębieniem wewnętrznym o średnicy 2660 mm do żurawia portowego. Łożysko zostało wyprodukowane przez PSL/Rothe Erde. Projekt - Stocznia Remontowa S.A.
   
 20. Dostawa łożyska trójrzędowego wałeczkowego o średnicy zewnętrznej 3045 do żurawia okrętowego. Łożysko zostało wyprodukowane przez PSL/Rothe Erde, a certyfikowane przez Lioyd Register. Projekt zrealizowany przez Etmal Sp. z o.o.
   
 21. Dostawa łożyska trójrzędowego wałeczkowego bez uzębienia o średnicy 2620 mm do wieży ciągłego odlewania stali. Łożysko zostało wyprodukowane przez PSL/Rothe Erde.
   
 22. Dostawa łożyska jednorzędowego kulkowych z uzębieniem zewnętrznym o średnicy zewnętrznej 2876 mm do ładowarko-zwałowarki. Zamawiający Zamet Budowa Maszyn S.A.
   
 23. Dostawa łożyska jednorzędowego kulkowych z uzębieniem zewnętrznym o średnicy zewnętrznej 3866 mm do ładowarko-zwałowarki. Zamawiający Zamet Budowa Maszyn S.A.
   
 24. Dostawa łożyska wieńcowego z uzębieniem zewnętrznym o średnicy zewnętrznej 2876 mm. Łożysko znalazło zastosowanie w obrotowym piecu hutnicznym, a projekt został zrealizowany przez Remix S.A.
   
 25. Dostawa łożyska trójrzędowego wałeczkowego o średnicy zewnętrznej 3045 do żurawia okrętowego. Łożysko zostało wyprodukowane przez Thyssenkrupp(PSL/Rothe Erde), a certyfikowane przez Lioyd Register. Projekt zrealizowany przez Etmal Sp. z o.o.
   
 26. Dostawa 2 łożysk jednorzędowych kulkowych z uzębieniem zewnętrznym do trawers obrotowych suwnic. Łożyska miały średnicę zewnętrzną 3216 mm, a średnice kulek wyniosły 60 mm. Suwnice zostały wyprodukowane przez FUD z Mińska Mazowieckiego.
   
 27. Dostawa łożyska kulkowego z uzębieniem wewnętrznym do wysięgnika koparki łańcuchowej KWŁ 800. Łożysko ma średnicę zewnętrzną 3685 mm, a średnice kulek wyniosły 70 mm. Koparka jest montowana przez Kopex-Famago dla kopalni KWB Turów.
   
 28. Dostawa łożyska kulkowego bez zębów do przenośnika koparki. Zamawiający PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Konin S.A.
   
 29. Dostawa łożyska wałeczkowego, jednorzędowego o średnicy zewnętrznej 3440 mm do ładowarko-zwałowarki pracującej w ArcelorMittal - Dąbrowa Górnicza.

   

   

 

Podsumowując ostatnie 5 lat naszej działalności to średnio w ciągu roku dostarczamy następującą ilość łożysk:

 • o średnicy do 500 mm. - 150 szt.
 • o średnicy od 500 mm. do 1000 mm. - 250 szt.
 • o średnicy od 1000 mm. do 1500 mm. - 120 szt.
 • o średnicy od 1500 mm. do 2500 mm. - 30 szt
 • powyzej 2500 mm - 15 szt.

Jest to około 2% rocznej produkcji fabryki PSL.

 

Zaufaj nam jak to zrobili najwięksi. Znamy się na tym.

 

Galeria

Galeria
Galeria
Galeria